Nr 1, kwiecień 2024

Szanowni Państwo!

Przekazujemy w Państwa ręce biuletyn, dedykowany radnym miejskim, radnym dzielnicowym oraz przedstawicielom lokalnych społeczności samorządowych. Mamy nadzieję, że ta forma kontaktu przypadnie Państwu do gustu i zechcecie korzystać z proponowanych przez nas treści.

Przegląd informacji w biuletynie, którego pełna wersja znajduje się w załączniku.

Nowe inwestycje na terenie Eko Doliny.

W planach jest budowa instalacji przetwarzania bioodpadów, kompostowni tunelowej oraz nowego PSZOKu. Łączny koszt inwestycji wyniesie prawie 120 mln zł. Planujemy też modernizację linii sortowniczej oraz budowę instalacji fermentacji bioodpadów.

Wizyty seniorów z Fundacji Adaptacja.

W dniach 21 i 26 marca 2024 roku odwiedzili nas seniorzy z Fundacji Adaptacja z gdyńskich dzielnic Pustki Cisowskie i Chylonia. Łącznie 70 osób w dwóch grupach miało okazję z bliska przyjrzeć się, co dzieje się z odpadami po ich przybyciu do Eko Doliny.

Edukacja ekologiczna w Eko Dolinie.

W partnerstwie z Komunalnym Związkiem Gmin „Dolina Redy i Chylonki” (KZG), kontynuujemy naszą misję zwiększania świadomości ekologicznej wśród mieszkańców. Aktualnie realizujemy harmonogram warsztatów na rok 2024.

Postaw na kompost!

W Eko Dolinie z odpadów zielonych oraz bio wytwarzamy dwa rodzaje jakościowego kompostu wpływającego korzystnie na wzrost, plonowanie, jak również kondycję roślin. Kompost można kupić na terenie zakładu.

Zapraszam do zapoznania się z pełnym materiałem.

Z wyrazami szacunku
Izabela Erecińska, Prezes Zarządu Eko Doliny.